Kırkyama Yarışması Ödül Töreni

0
1092

Geleneksel Sanatlar Derneği’nin, Beykoz Belediyesi ve Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi ile beraber düzenlediği Kırkyama Yarışması sergi açılışı ve ödül töreni gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde yapılan ödül törenine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Geleneksel Sanatlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, jüri üyeleri, dereceye giren yarışmacılar, aileleri ve sanatçılar katıldı.

Başkan Çelikbilek: “Geleneksel Sanatlarımıza Sahip Çıkmalıyız”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek: “Geleneksel sanatlarımız arasında özgün bir yeri olan Kırkyama’nın tanıtılmasına ve aktarılmasına katkı sunmaktan büyük mutluluk duyduk.  İstanbul’un fethini kutladığımız bir günde,  İstanbul’un bir ayağının temsil edildiği ödül törenine ev sahipliği yapmak ayrıca anlamlı. Kültürümüzü geleneksel sanatlara sahip çıkarak geliştirmeliyiz. Beykoz Belediyesi olarak sanatın her dalını desteklemeyi sürdüreceğimizi ifade ediyor, yarışmaya ilgi gösteren, emeğini, sanatını ve sabrını ortaya koyan tüm yarışmacıları can-ı gönülden kutluyorum.” dedi.

Kazananlara ödüllerini Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Geleneksel Sanatlar Derneği Başkanı Ahmet Akcan, jüri üyelerinden Sukeyne Tulan, Aydın Uğurlu, Senem Uğurlu, Nurgül Özkeser ve Ülkü Gezer dağıttı.

 

 

CEVAP VER