Bugünün Gençleri Yarının Ustaları

0
3699

 

Geleneksel Sanatlara gönül vermiş, üniversitelerde ve atölyelerde faaliyet gösteren gençlerin teşvik edilmesi çalışma koşullarının geliştirilmesi amacı ile “Bugünun Gençleri, Yarının Ustaları” projesi gerçekleştirilecektir.  Geleneksel Sanatlar dallarından Tezhip, Kalemişi, Minyatür, Çini, Ebru, Katı’, Hat, Cilt dallarının temel sorunları genç sanatseverler ile ele alınacaktır. Akademisyen, uzman ve genç sanatçıların katılımı ile sempozyum, çalıştay ve sergi düzenlenecektir. Ayrıca gençlerin izinden gittikleri hocalarına karşı vefa borçlarını yerine getirmeleri adına “gelenegevefa.org” web sitesi projesi hayata geçecektir.

Geleneksel Sanatlar Çalıştayı, 13-14 Aralık tarihlerinde, Kalemişi, Cilt, Katı’ ve Çini dallarında belirlenen iki temel konu başlıklığı üzerine yapılacaktır. 2 gün sürecek çalıştay 8 oturumdan oluşacaktır. Her bir sanat dalı için 3 saat ayrılacaktır.

Geleneksel Sanatlar Sempozyumu, 19-20 Aralık tarihlerinde 1.oturum 09.30-12.30, 2.oturum 13.30-16.30 saatleri arasında yapılacak. 3 saat süren oturumlarda 15 dakikalık 4 sunum gösterimi yapılacaktır. Ebru, Hat, Tezhip ve Minyatür dallarında tebliğlerin sunulacağı sempozyumda aynı sanat dalları üzerine katılıma açık, genç izleyicilerinde fikir beyanında bulunabileceği çalıştay yapılacaktır.

Bugünün Gençleri Yarının Ustaları Sergisi: Sempozyum ile aynı tarihlerde ve mekanda gerçekleştirilecektir. Sadece 18 – 29 yaş grubundaki gençlerin eserlerine yer verilecektir.

Sizde etkinlerde yer almak istiyorsanız,

-Sempozyumda sunum yapabilir veya tebliğde bulunabilirsiniz.

-Çalıştayda tartışılmasını istediğiniz konuları önerebilirsiniz.

-Ayrıca 18-29 yaş grubundaysanız ve eserlerinizin sergide yer almasını istiyorsanız

bilgi@gelenekselsanatlar.org adresinden bizlere ulaşabilirsiniz.

*Etkinlikler yapılacağı mekan bilgisi kısa zamanda web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurulacaktır.

 

 

CEVAP VER